LOKALIZACJA

NAUKA I BIZNES

Jedną z głównych zalet budynku smART jest jego lokalizacja. smART jest umiejscowiony blisko najważniejszych uczelni poznańskich: Politechniki Poznańskiej oraz Kampusu Piotrowo, Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Ekonomicznego. W pobliżu znajduje się również wiele budynków biznesowych, takich jak Malta House, Malta Office Park, Roch Office Park, Business Link, w których siedzibę ma wiele dużych korporacji i mniejszych firm.
W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się główny węzeł komunikacyjny Poznania – Rondo Rataje, dając mieszkańcom smART’a możliwość szybkiego i bezproblemowego przemieszczania się po całym Poznaniu. Do dworca PKP i PKS mieszkańców smART’a dzieli jedynie kilka przystanków tramwajem lub autobusem.
Dzięki  swojej świetnej lokalizacji smART jest idealnym miejscem do zamieszkania dla studentów, doktorantów oraz pracowników poznańskich firm.

CZAS WOLNY

Amatorzy sportu i zwolennicy ruchu na świeżym powietrzu również znajdą coś dla siebie. Niecały kilometr stąd znajdują ulubione tereny rekreacyjne mieszkańców Poznania – Jezioro Malta z rozbudowaną infrastrukturą do uprawiania najrozmaitszych dyscyplin sportowych. To tutaj odbywają się studenckie Juwenalia oraz międzynarodowe i regionalne wydarzenia sportowe  i kulturalne, m.in. Malta Festival. W kompleksie maltańskim znajduje się również poznańskie Nowe Zoo, które swoimi atrakcjami przyciąga tłumy mieszkańców i turystów każdego dnia o każdej porze roku.
Niedaleko znajduje się najstarsza część miasta, historyczny Ostrów Tumski z dominującą nad całością Katedrą Poznańską. Spacer w tej okolicy stwarza okazję do odkrycia historycznych miejsc i zapoznania się z miejskimi tradycjami.  Będąc tu warto poddać się nieco współczesnej atmosferze Ostrowa Tumskiego i zapuścić się w pełne uroku boczne uliczki, zajrzeć do klimatycznych knajpek lub zwiedzić interaktywną atrakcję Poznania – Bramę ICHOT.
Zaledwie 1,5 km od budynku smART znajduje się serce Poznania – Stary Rynek. Tętniąca życiem Starówka pełna jest urokliwych uliczek, muzeów, knajp i knajpeczek, które tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Tu także odbywa się wiele imprez, spektakli i koncertów.
W pobliżu smARTA znajdują się również centra handlowe: Galeria Malta oraz nowo powstająca Galeria Łacina, łączące funkcje handlowe, usługowe i rozrywkowe. Tu mieszkańcy smARTA będą mieli okazję zrobić zakupy, pojść do kina, czy spotkać ze znajomymi w kawiarni.